Věříte, že vše, co dáte z čistého srdce, se vám jednoho dne vrátí?

Sdílejte:

Nevím jak vás, ale mě rodiče vedly k tomu, abych byla na lidi dobrá a pomáhala, pokud je to v mých silách. A držím se toho dodnes, a to i v tomto uspěchaném a ne příliš dobrotivém světě…

A nejsem taková jen proto, že bych za své činy čekala nějakou reciprocitu. Taková je hlavní myšlenka inspirativního příběhu, který momentálně patří mezi nejpopulárnější na internetu. Musím se přiznat, že zasáhl moje srdíčko. Jde o tříminutové reklamní video thajské telefonické společnosti, jehož myšlenka hluboce zasáhla mnoho lidí na celém světě.

Celé video je vlastně příběhem malého chlapce z chudé rodiny, jehož přichytí při krádeži léků. Majitelka lékárny křičí pohoršeně na chlapce, na co se sejdou všichni lidé z ulice. Mezi nimi je i majitel blízké restaurace, který zjistí, že chlapec potřebuje léky pro svou nemocnou matku. Je mu ho líto a proto mu koupí ty léky, k nim mu přibalí ještě i zeleninovou polévku. Příběh pokračuje o 30 let později, zmíněný muž pracuje stále ve své restauraci s dcerou, která mu se vším pomáhá. Náhle ale zkolabuje a bezradná dcera pláče při otci v nemocnici. Souhrn léčebných nákladů je 792 tisíc Bahtů, což je v přepočtu více než 18 tisíc eur. Od tolika žalu usne a vzbudí se na vyúčtování nemocničních nákladů, které jsou najednou 0 Bahtů. Nemůže uvěřit vlastním očím, a tak čte poznámku: Všechno bylo uhrazeno před 30 lety – třemi balíčky analgetik a zeleninovou polévkou. Lékař v nemocnici je přesně tentýž chlapec, který před 30 lety dostal od nemocného muže pomoc z čistého srdce. Krásný příběh, viď? Věříte, že vše, co dáte z čistého srdce, se vám jednoho dne vrátí?

Zmíněné video si můžete prohlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=TUM4Mb9rUTU

Do brzkého psaníčka,

vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.