Vidíme jen to, co chceme vidět? Pozor na reklamy!

Sdílejte:

Teleshopping. Vždycky jsem se smála lidem, kteří mu podlehli, až se to stalo mně. Zahlédla jsem totiž skvělou reklamu na úžasný kráječ, se kterým budu mít zeleninu pokrájenou za okamžik. Konečně důvod, abych začala konzumovat saláty a dala tak a dieu nadbytečným kilogramům! 🙂

Jeden myslel a nedomyslel. A asi ani já jsem nemyslela při tom, jak jsem sledovala zmiňovanou reklamu. Musím uznat, že moje touha po pěkně a rychle nakrájené zelenině mě „zblbla“ natolik, že můj mozek si dal pauzu. Kdyby bylo přes televizi ještě i cítit vůni té nádhery, asi bych byla v gastronomickém deliriu. Zhypnotizovaná jsem sledovala kuchaře, jak mu to šikovně jde, a hned jsem se viděla na jeho místě. Můžete tedy hádat, jak dlouho mi asi trvalo, než jsem navolila telefonní číslo, abych si ten zázrak objednala.

Netrvalo dlouho a kurýr mi volal, že má pro mě zásilku. Když přišla, těšila jsem se natolik, že jsem kráječ ukázala i kolegyním. Cestou domů jsem se ještě zastavila v potravinách – protože co? Chtělo to přece čerstvou zeleninu do kráječe, a pak samozřejmě do žaludku. Hm, už jen ta představa, že si cibuli nakrájíte bez toho, abyste brečeli, paráda!

Zelenina umytá, kráječ umytý a jde se na to! První moje vystřízlivění přišlo, když jsem vrch kráječe nedokázala přitlačit ke spodní části. Po delším tréninku jsem vrch s ostrou mřížkou napasovala a do mřížky vložila cibuli. A najednou se to stalo! Prásk! Můj překvapený výraz se postupně měnil na červený rozzlobený výraz doprovázen zvukovým efektem „vrrrrr“. Čepele mřížky se zdeformovaly, čímž se ze čtverečkovaného tvaru stal „ufo“ tvar, který by asi nikdo nedokázal pojmenovat. Navíc, umělá hmota se napnulo, až se zdálo, že praskne. A to raději ani nemluvím, že slupka z cibule zůstala na vrchu mřížky a ostatní cibule byla doslova rozmačkaná.

Další půl hodinu jsem kráječ dávala dohromady, abych si na něm přece jen něco pokrájela. Chuť na salát mě samozřejmě mezitím už dávno přešla, ale vzdát jsem se nemínila! Zprovoznila jsem ten šrot a zkusila své štěstí se salátovou okurkou. Překvapení a vystřízlivění nastalo tehdy, když jsem pochopila, že v zásadě tam celou okurku nejen nedám, ale ji vlastně ani na kostky nepokrájím. Jedině tehdy, když si okurku nakrájíte na pár částí a ty si ještě budete muset podélně rozkrojit! Čili, krájíte, ale ne s kráječem, ten za vás dotáhne už jen finále. A to jsem si myslela, že jak mi tenhle zázrak usnadní práci v kuchyni, haa haa :). Po tom všem jsem si musela prohlédnout reklamní video, kde jsem si uvědomila pár věcí, které jsem do té doby (nechtěla?) vidět. Do kráječe opravdu vkládali už předem nakrájené větší kusy zeleniny – jinými slovy, vše, co je větší než je mřížka, je třeba zkrátit.

Přátelé, díky tomuto zážitku jsem si opět uvědomila jednu věc – někdy prostě vidíme pouze to, co chceme vidět. A to i přesto, že to máme téměř před nosem a na talíři. Čili, buďte ostražití při reklamách a raději se několikrát důkladně podívejte, abyste pak nebyli zklamaní. A nenakupujte s prázdným žaludkem! 🙂

Vaše adminka 🙂

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.