Víte, jak nejlépe pečovat o kontaktní čočky?

Sdílejte:

Možná jste už o tom stokrát slyšeli nebo jste to mnohokrát četli. Já jsem ale zastánce toho, že je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet. To platí i při péči o čočky, protože si myslím, že opakování nikomu neublíží 🙂

Zřejmě máte podobné zkušenosti jako já – po několikaletém nošení brýlí jsem se rozhodla, že je čas na čočky. A to i přesto, že jsem byla přesvědčená, že já si do oka nic nedám, ani čočku 🙂 No i díky šikovnému očnímu lékaři v oční optice jsem si k nim našla cestu a dnes si život bez nich neumím ani představit.

Minule jsem se bavila s kamarádem o čočkách a nějak přišla řeč na jejich péči. A při téhle malé nevinné debatě jsem přišla na to, že mnoho nositelů čoček neví, nezná, nebo si už nepamatuje na zásady správné péče o kontaktní čočky. Téměř jsme se pohádali při našich různých tvrzeních, a tak jsem si ještě ten večer sedla za internet a hledala video, které by názorně ukázalo, jak máme správně pečovat o kontaktní čočky. Podívala jsem se na několik z nich, ale musím říct, že video B + L mi přišlo nejsrozumitelnější, i když je v angličtině. Věřím, že pomůže i vám, pokud máte v tomto směru nějaké pochybnosti. Ten, kdo z vás umí anglicky, to bude mít jednodušší, ale myslím si, že i tak není k ničemu. Prohlédnout si ho můžete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=UZTYAxDxVdE&list=TLU86WJ3UKu-DiUxB_dp8nYLDBhmzXhuq3

V každém případě uvítám, když nám dáte své tipy a podělíte se o své zkušenosti. Bude to inspirací pro ostatní, kteří žít s čočkami teprve začali 🙂

Do brzkého psaníčka,

vaše adminka

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.