Zážitky z dovolené (i) díky čočkám

Sdílejte:

Je začátek července a dovolené jsou v plném proudu. V mém okolí se to neustále mění – kolegové a kamarádi, kteří se teprve chystají někam relaxovat, střídají ty, kteří se z dovolené právě vrátili. Já nepatřím ani k jedné vlně rekreantů, protože ještě netuším kdy, kam a zda vůbec někam půjdeme, last minute to asi jisti. No ale ne to jsem chtěla, protože toto má být blog o skvělých zážitcích, které si člověk donese z dovolené.

S takovými se nyní vrátil i můj kamarád Michal, který byl výjimečně v Egyptě. Proto výjimečně, protože mám ještě čerstvě v paměti jeho slova, jak on do Egypta NIKDY nepůjde. No ale člověk míní a víte, jak to chodí. 🙂 Myslím si, že ho nakonec přesvědčili kamarádi, kteří si plánovali dovolenou spolu s potápěním. A když jde o potápění, Michal tam prostě musí být.

Po návratu z dovolené zářil jako sluníčko a najednou byl Egypt úžasný. Když ukázal fotografie, uvěřila jsem. Ta podmořská krása je úžasná – je to doslova symfonie nádherných barev. A když už jsme se bavili o zážitcích, přišel na řeč i Michalův zrak, protože má poměrně silné dioptrie a normálně nosí brýle. Nedalo mi, zda se potopil:

a) s brýlemi (a jak se mu to podařilo)

b) bez nich a tedy v zásadě nic moc neviděl (až potom na fotografiích),

c) nebo jako nefalšovaný ORL (rozuměj obě ruce levé) zahájil činnost k aplikaci čoček.

Michal mě doslova šokoval, když řekl, že možnost c) je správná! Prý to s ním oční lékař celkem v pohodě zvládl (jen nikdo neví, zda i bez trvalých následků) a ponořil se s čočkami a potápěčskými brýlemi. Řekl, že jen tak si dokázal vychutnat vše kolem a že udělal chybu, že to s nimi nezkusil už dávno předtím. Dokonce se mu to zalíbilo natolik, že si čočky plánuje aplikovat každý den (snad i bez újmy na zdraví :). Sám přiznal, že dokud to nezkusil, nedokázal posoudit, že je to opravdu velmi praktická pomůcka do života. Říkají to za něj i fotografie, které jsem sem dala a chci vás všechny inspirovat, abyste se i vy pochválili nějakou dovolenkovou fotografií, ať se naše oči alespoň takto kochají… 🙂

Do brzkého psaníčka,

Vaše adminka 🙂

Sdílejte:
Kluci a holky z Bausch + Lomb

Jsme tým. Fascinují nás lidské oči. Máme rádi čočky a vše kolem nich. Pracujeme pro Bausch + Lomb. A snažíme se pomáhat a radit všem, kdo milují kontaktní čočky stejně jako my.